KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14676188
nr 1467 6188
Gaston Smidt
(1898-1976), Sverige
Hund. Signerad. Färgkrita, 80x59 cm, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
Gaston Smidt, svensk grafiker, tecknare och målare född 1898 i Ålem, död i Stockholm 1976.
Utrop:
500 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:03:36
Gaston Smidt
Läs mer om Gaston Smidt
Friedensreich Hundertwasser